Етър погледна към бараж за Европа, победи с 2:0 Локо (Пд)

Головете за "болярите" отбелязаха Дани Младенов и Георги Сърмов
3
Снимка: Булфото, архив

Етър победи с 2:0 като гост Локомотив (Пд) в първия плейоф помежду им за местата 7-10-о в Първа лига. Головете за "болярите" отбелязаха Даниел Младенов и Георги Сърмов от дузпа.

Домакините играха през по-голямата част на двубоя с човек по-малко след изгонването на вратаря им Мартин Луков през първото полувреме.

В 24-ата минута голмайсторът на "болярите" Даниел Младенов откри резултата, засичайки коженото кълбо след подаване на Крум Стоянов. В 36-тата минута съдията Стефан Апостолов отсъди дузпа в полза на Етър, след като Дани Младенов беше повален от Луков. Вратарят на домакините получи червен картон и напусна терена просълзен. Останаха обаче сериозни съмнения, че Даниел Младенов е бил в засада, получавайки топката.

Зад коженото кълбо застана Георги Сърмов, който бе точен, отбелязвайки втория гол за своя тим.

Въпреки, че останаха с човек по-малко, локомотивци заиграха по-активно през второто полувреме. В 56-ата минута Анте Аралица стреля от удобна позиция в ръцете на Христо Иванов. Гостите обаче бързо взеха инициативата. В 68-ата минута Велко Батрович не успя да засече топката от удобна позиция. Десет минути по-късно Крум Стоянов пропусна от удобна позиция.