Лудогорец приключи с участието си в Шампионска лига

Разградчани загубиха от Ференцварош с 2:3
Обновена: 17 юли 2019 23:06 | 17 юли 2019 22:45, Анисия Иванова
54
Снимка: Gol.bg

Лудогорец приключи с участието си в Шампионска лига. Това стана, след като разградчани загубиха от Ференцварош с 2:3 в реванша от първия квалификационен кръг на "Лудогорец Арена" и с общ резултат 3:5 напуснаха надпреварата.

Унгарците поведоха с два гола рано, рано в мача, благодарение на Игор Каратин (17') и Михал Шкварка (21'). Малко след това Георги Терзиев (24') върна надеждите на разградчани, но пропусната дузпа на Якуб Шверчок в 29-ата минута сякаш пречупи домакините.

През втората част гостите нанесоха своя трети удар, който бе дело на Токмак Нгуен (48'). "Зелените" отново върнаха едно попадение, след като Марсел Хайстер си отбеляза автогол.

Taка Ференцварош ще се изправи срещу малтийския Валета, който отстрани Дюделанж. Разградчани пък ще продължат в "шампионския поток" на Лига Европа от втория квалификационен кръг на надпреварата. Утешителната възможност пред "орлите" в тази фаза ще e Валур.