Ливърпул отнесе Лестър по шампионски

Гостите стигнаха до категоричен успех с 4:0
27 дек 2019 08:39, Красимир Ангелов
2

Ливърпул е все по-близо до спечелването на титлата във Висшата лига, след като удари с 4:0 при визитата си на "Кинг Пауър Стейдиъм" втория в класирането Лестър.

Това стана в среща от "Боксинг Дей", а момчетата на Юрген Клоп показаха наистина брилянтен футбол.

След този мач "мърсисайдци" са лидери в класирането с актив от 52 точки и са на цели 13 пункта пред "лисиците", които са втори, а на всичкото отгоре имат и мач по-малко от тях.

Първото попадение бе дело на Фирмино, който се разписа в 31-ата минута и така даде аванс на тима си.

В 71-ата минута Милнър удвои от дузпа, а четири минути след това Фирмино с второто си попадение в мача направи резултата класически.В 78-ата минута и Александър-Арнолд се разписa.

Това бе и пети успех в последните шест преки мача между двата тима за Ливърпул.