Волейболистите биха Египет в контрола

Олимпийската квалификация стартира на 6 януари
31 дек 2019 19:07, Елка Василева
2

Националният отбор на България по волейбол за мъже победи с 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 29:27) състава на Египет в първата си контрола преди предстоящата олимпийска квалификация в Берлин.

Двубоят в столичната зала "Христо Ботев" в Студентски град може да бъде разделен на две части - първи два гейма, преминали изцяло под диктовката на българския тим, и втори два при поделено надмощие.

Египет започна малко по-добре мача, но в средата на първата част играчите на Силвано Пранди направиха серия от точки, с която спечелиха на 17.

Във втория гейм играта бе по-равностойна, но българите отново нямаха сериозни колебания и спечелиха на 21.

Двубоят изглеждаше, че ще приключи съвсем скоро, особено след като домакините поведоха с 16:13 точки в третата част, но тогава настъпи неочаквано отпускане и Египет успя да осъществи обрат, с който да спечели с 25:23 точки и да намали изоставането си в геймовете на 1:2.

В четвъртия гейм ролите се размениха. Египет водеше комфортно в резултата с 21:17, но България спечели 6 от следващите 7 разигравания, за да поведе с 23:22. Гостите все пак стигнаха до три шанса да пратят мача в тайбрек, но го пропуснаха и в крайна сметка отстъпиха след 29:27 в полза на домакините.

В сряда, отново от 16:00 часа, България и Египет ще изиграят още един мач, но той ще бъде при закрити врата.

Олимпийската квалификация за играчите на Силвано Пранди стартира на 6 януари, а първият съперник е отборът на Франция.