Локо Пловдив изхвърли ЦСКА 1948 от Купата на България

"Смърфовете" стигнаха заслужено до успеха
Обновена: 3 мар 2020 18:28 | 3 мар 2020 18:28, Веселина Йорданова
6
Снимка: Gol.bg

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 втородивизионния ЦСКА 1948 и се класира за полуфиналите на турнира.

На своя стадион "смърфовете" стигнаха заслужено до успеха с попадения на Димитър Илиев от дузпа и Бирсент Карагерен. Димо Атанасов пък бе изгонен в 60-ата минута за два жълти картона.

Локо започна много силно двубоя, а още в 6-ата минута Лукас Масоеро направи един от най-големите пропуски в историята на родния футбол и от няколко сантиметра не уцели празната врата, а прати топката в напречната греда.

Все пак Локомотив успя да вкара през първото полувреме. Карагерен влезе в наказателното поле и стреля, Димо Атанасов се хвърли на шпагат, но спря топката с ръка и съдията посочи бялата точка. Димитър Илиев бе точен от бялата точка.