ЦСКА елиминира Б36 и мечтае за групите на Лига Европа

"Червените" победиха с 3:1
Обновена: 24 сеп 2020 22:04 | 24 сеп 2020 22:04, Красимир Ангелов
23

ЦСКА-София се класира за плейофите на Лига Европа, след като елиминира Б36 Торшавн от Фарьорските острови след победа с 3:1 на "Българска армия".

"Червените" изиграха много силен мач и поведоха с 2:0 с голове на Али Соу (27’) и Георги Йомов (38’), но в средата на второто полувреме последва отпускане. Това позволи на Себастиен Пингел (61’) да върне надеждите на гостите, но в 83-ата минута Жул Кейта сложи точка на спора.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на Базел или Анортозис, които играят помежду си в Швейцария в момента. Сблъсъкът е насрочен за 1 октомври, а победителят се класира за групите на Лига Европа.