Браво, момичета! Ансамбълът ни с второ злато в Баку

В индивидуалното Боряна Калейн беше недостижима във финала с лента
10

6 медала, от тях три златни, един сребърен и два бронзови, спечелиха българските гимнастички във финалите на световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

След титлата в многобоя ансамбълът ни за пореден път доказа класата си, като спечели първите места и в двата финала. Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Ерика Зафирова и Стефани Кирякова изпълниха перфектно композицията си, поставена от компилация от песни на Елица и Стунджи и заслужиха първото място с оценка от 45.600 точки (36.7 за трудност и 8.900 за изпълнение). Среброто взе петорката на Италия с 44.550 точки, а бронза стана притежание на състава на домакините от Азербайджан - 44.000 точки.

Във финала с три обръча и два чифта бухалки момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска представиха по безупречен начин съчетанието по музика от балета "Спартак" Арам Хачатурян и с 43.150 отново се поздправиха със злато. Второ сребро в тези финали спечели ансамбълът на Итилаия - 41.900 точки, а бронзът отиде при гимнастичките на Беларус - 39.850 точки, съобщава БНР.

В индивидуалното Боряна Калейн беше недостижима във финала с лента.

Във финала с бухалки Боряна Калейн спечели среброто с 27.400 точки. Пред гимнастичката на "Левски Триадица"  се класира единствено Линой Ашрам (Израел) - 27.800 точки.

Топ гимнастичката ни допълни колекцията си от медали от този турнир и с бронз във финала с топка.

Така равносметката за България от турнира от световната купа в Баку е 8 медала  - 4 златни (три за ансамбъла, един на Боряна Калейн), 2 сребърни (на Боряна Калейн) и 2 бронзови (един на Боряна Калейн и един на Катрин Тасева).