Мощна Хърватия разгроми Канада с 4:1

Канадците поведоха, но срещнаха яростния отговор на световния вицешампион
Обновена: 27 ное 2022 20:11 | 27 ное 2022 20:05, Красимир Ангелов
1

Мощна Хърватия обърна с 4:1 Канада в среща от група F на Мондиал 2022 и записа впечатляваща победа.

Северноамериканците дръпнаха в резултата още във втората минута, когато се разписа звездата им Алфонсо Дейвис, но "шахматистите" направиха пълен обрат още до почивката с голове на Андрей Крамарич (36) и Марко Ливая (44).

След почивката хърватите продължиха да доминират и заслужено стигнаха до трето попадение дело отново на Крамарич (70), а в добавеното време на мача се разписа и Ловро Маер (90).

С този успех "шахматистите" имат четири точки и се изкачиха на върха в класирането заедно с Мароко. Белгия е с три пункта, докато Канада е без спечелена точки и отпада от Световното.

Така в последните срещи в тази група може да стане всевъзможна въртележка между Хърватия, Белгия и Мароко. Африканците наглед имат предимство, тъй като ще играят с Канада, докато Белгия и Хърватия ще се хвърлят в свирепа битка за другото място на осминафиналите.