Бармао Кипроно постави рекорд на трасето
15 окт 2017 13:38, Красимир Ангелов
57

Снимка: Олег Попов/Dnes.bg

Кениецът Бармао Кипроно спечели 34-ото издание на лекоатлетическия маратон на София.

35-годишният Кипроно преодоля класическата дистанция от 42,195 километра по улица на българската столица с рекорд на трасето от 2:14.49 часа.Така той заслужи допълнителен бонус от 1000 лева към премията от 8000 лева за победата си в състезанието.

Втори завърши Ахмед Насеф от Мароко с 2:17:29 часа, а трети се нареди Виталис Куемой (Уганда) с 2:19:43 часа.

От българите най-добре се представи Димчо Мицов, който финишира седми за 2:26:42 часа, с което спечели националната титла в дисциплината маратон. Илия Куцаров се нареди 12-и и втори за Държавното първенство с 2:44:23 часа, а Александър Василев взе бронза от националния шампионат с 2:46:01 часа, като завърши 14-и в общото класиране.

Около 4000 души се включиха в различните дистанции на маратона на София.