Засега външният министър в оставка няма информация за отпадане на историческите въпроси от споразумението за Република Северна Македония (РСМ), каза Тошко Йорданов, председател на парламентарната група (ПГ) на "Има такъв народ" (ИТН) по БНТ. Той е разговарял с Теодора Генчовска във връзка с тиражирана информация за редакция на френското предложение.
По казуса с поисканата оставка на председателя на ДАНС Пламен Тончев от страна на БСП заради руските дипломати и служители, той коментира, че левицата върши "мръсната работа" на Кирил Петков, който отдавна иска оставката на ръководителите на ДАНС и на НСО заради предадени в прокуратурата записи от нощни кадри.
Йорданов коментира и опита на "Продължаваме Промяната" (ПП) за съставяне на нов кабинет в рамките на това Народно събрание, като изключи възможността Виктория Василева от ПГ на ИТН, която обяви, че ще напусне парламента след като изпълни ангажиментите си, да гласува в подкрепа на ново правителство с премиер Асен Василев. Той призна, че негови колеги от групата продължават да получават обаждания, но по думите му сега натискът е започнал през приятели.
Кирил и Асен мислят за хората, за една политическа група, сякаш са фирма, от която можеш да купуваш акции и после да смениш хората, коментира председателят на ПГ на ИТН. Йорданов смята също, че енергийният министър в оставка Александър Николов, който е от квотата на ИТН, няма да остане в следващ евентуален кабинет на ПП, БСП и "Демократична България".
Дадохме послания, ако ПП постъпят разумно и издигнат друг кандидат за премиер, можем да разговаряме, защото четирите партии имаме общи цели, припомни Тошко Йорданов позицията на неговата политическа сила. Видимо, коментира той, Кирил и Асен нямат желание. Ако това условие беше изпълнено, бихме водили разговори, те се водят с ръководството на политическите партии, не с отделни депутати, подчерта председателят на ПГ на ИТН.
Да видим какво ще е решението на президента, коментира Йорданов в отговор на въпрос какво ще направят, ако третият мандат им бъде връчен. Но отбеляза, че в момента има много спекулации за първия мандат - как ПП биха могли с ГЕРБ и ДПС "да направят нещо", като обясни, че тези две формации не е нужно да гласуват "за" предложеното правителство, а просто техни депутати да отсъстват от пленарната зала. Направиха го вече при избора на кандидата на СЕМ, посочи Тошко Йорданов и добави, че това е лицемерието в парламента- че не излизат в прав текст да кажат какво ще направят.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
От HelpBook: Множество обяви за търговия с животни, нужен е контрол
"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 3:0 и съкрати дистанцията до върха
"Селта" подчини "Валенсия" с обрат в голово шоу
Великденски яйца със сода - лесно и ефектно
От ЦСКА 1948: Мачкахме Лудогорец, но дузпата...
Хьогмо: Лудогорец игра солидно
Лудогорец не сбърка и притисна Левски до стената
Симеон Николов с нова загуба
Уайлдър със смразяващи думи към Антъни Джошуа
ВИДЕО: Саутхямптън – Арсенал
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 - 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация