Румен Христов: Има ли чистки, ще свалим кабинета

Любопитен съм как Асен Василев ще осигури 3% дефицит
54
Румен Христов: Има ли чистки, ще свалим кабинета

Още от самото начало искахме да имаме експертно правителство, базирано на широката основа на ГЕРБ-СДС и "Продължаваме промяната - Демократична България", за да можем да преведем през кризите България и да спрем последователното избиране и управление на служебни правителства, заяви лидерът на СДС Румен Христов пред Bulgaria ON AIR.

Според последната информация правителството ще бъде политическо и експертно - политическото изцяло заето от личности на "Продължаваме промяната", които ще носят голямата политическа отговорност, изтъкна лидерът на СДС.

"Ние не можем да отговаряме за политици, заели министерски постове от други политически формации. Решението ще бъде трудно за всички депутати от ПГ на ГЕРБ-СДС, но трябва да тръгнем към реформите, които чака страната", подчерта Христов.

На 99% Асен Василев ще е финансов министър, отбеляза той. "Любопитен съм как Асен Василев ще осигури на държавата 3% бюджетен дефицит, без да взема заеми и да се възползва от резерва. Ако те тръгнат да правят това, което говореха - по-добре да не си го помислят, правителството ще бъде свалено. Мнозинството се крепи от ГЕРБ-СДС. Има нещо, което може да ги контролира", предупреди лидерът на СДС.

По думите му чистка няма да има, а ако се тръгне в тази посока - ще има бламиране.

"Опитаха се да обяснят, че не сме ги разбрали правилно, но добре чух за какво става дума. Това ще бъде следено под лупа. В много трудна ситуация се намираме. Противопоставянията в парламента днес не са характерни само за българския парламент. Търсеше се провокация от страна на "Възраждане", смята Христов.

По повод изказванията на президента, гостът изрази мнение, че той има право на тях и никой не ги оспорва.

Според Христов още един служебен кабинет и още едни избори ще бъдат убийствени за България.


54
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
44
0
 
2
 
! Отговори
ДОБРО УТРО, БЪЛГАРИЯ преди 3 месеца
Значи, всички калинки трябва да останат? Така ли Румене? Се-де-се!
43
0
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Тез чистачки много работят като се има впредвид че фирмите са бъкани с чистски и аекретарки за да плащат по малко де Еие кво си помислихте че у нас има вишисти няма всички фирми само фи чидтят офисите тъй и в парламента много хигиена
42
1
 
6
 
! Отговори
Георги Илиев Митев преди 3 месеца
Слабоумни , лизачии , подмазвачи и слагачи сте вие другари от СДС . Такива бяхте и си останахте , въпреки , че се разделихте на ромско СДС (ДБ) и българско-слагаческо СДС . Друг въпрос е , че бяхте в служба на тоталитаризма на другаря Тодор Живков , а после се " променихте " под новите имена СДС, ДПС , БСП и в днешно време под всякакви словосъчетания. Истината е една. Вие сте "кокошкарите" след 9-ти Септември 1944 година.
41
0
 
0
 
! Отговори
до 22 преди 3 месеца
Бако , ако поне с прашка си стрелял - отивай и се бий . Но ми се чини ,че си от тез дето ги носят прашките . Много смел Ве, я пробвай поне един петел да заколиш , сам да прецениш на какво ще приличаш само след 4 часа *** фронта.
40
1
 
7
 
! Отговори
Избирател преди 3 месеца
Ами тогава за какво гласувахме за ГЕРБ , щом вие от победители на изборите давате на вторите да управляват и те да носят отговорност ? Значи повече няма смисъл да гласуваме за ГЕРБ !!! В целия свят само ГЕРБ печели избори и се отказва от властта !!! Ами, разпускайте това образувание- вие повече не сте партия !!! Изчезнахте като ИТН , СДС и НДСВ ! КРАЙ ! Падна завесата за вас ,народни предатели!
39
0
 
1
 
! Отговори
ВЪПРОС преди 3 месеца
Защо Този Тарикат - не си изхвърля *** в Контейнера , съседи сме в Банско .
38
0
 
2
 
! Отговори
Слъчев Бряг преди 3 месеца
Румен Христов Приема Гости Хотел Кубан.Майтап ви се струва ?
37
1
 
5
 
! Отговори
ИСТОРИЯ преди 3 месеца
СДС са част от Мутрите .
36
0
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
до 36 - подкрепям те! За съжаление,тук конкурениция,пазарна икономика и т.н са мръсни думи.
35
1
 
0
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Както е казал Сталин е не точно така де но перафразирам спрямо сег ситуация има Бойко има проблеми и тн продължете си го и да замените името както Ви харесва
34
0
 
5
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Добре де..като няма да има чистка,ние защо ги плащаме тия избори?! Забранете изборите,да си стоят едни и същи кадрите и така..
33
0
 
3
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Продължаваме подмяната ако се хванат с хрантутниците на герб да управляват никакви промени няма да има . ,,Кадрите решават всичко,, другаря Сталин . Трябва да има голяма конкуренция а не да нямало чистки . Дъртия некадърник на мафията герб закарала България на дъното на всички класации трябва да отстъпи възможности за млади и динамични хора а който опандизи човек с власт той да става прокурор . Само конкуренцията дава качество . Нищо друго дори членството стартъпите и другите евроизмами.
32
0
 
2
 
! Отговори
БЪЛГАРИЯ 1989 преди 3 месеца
След 1989 година България - 100 милиарда Долара БВП.Преди 1989 - 1 Трилион Долара БВП .
31
0
 
3
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Да започне от няколко болници.Първа е Александровска на Ангелов.Частните болници да не участват в зд.каса.Кой иска даде лекува при тях да си плаща.
30
0
 
6
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Няма да стане тези които останахме тук е за да сме тук и сега и не ми трябва канадец да ми казва какъв съм Българин съм и се гордея с историята си Киро да си ходи в Канада с безглутеновите торти
29
1
 
1
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Чистката за лимец ли е или за брз глутен може и американски важно е да се заличи българското Е няма как да стане България много са се опитвали да я заличат и не става Няма и да стане ще ди е тук и ще си ядем глутена и без тоз от Канада а и той не е българин
28
1
 
7
 
! Отговори
Еххх преди 3 месеца
САЩ веднъж да пробият в парламента ,след турко останаха българи ама след тия терористи и тревата ще изчезне .Барели с радиоактивни химикали ще се крият в планините ,ще отровят държавата .
27
0
 
9
 
! Отговори
Бесен седесар преди 3 месеца
Никога няма да ви простя , че се гушнахте с мафията .Въже за вас!
26
0
 
7
 
! Отговори
Еххх преди 3 месеца
Чистката ще започне от тебе бе *** .Иронията е в това че 35 години всеки ден мислят закони и накрая Киро ци.га,ина се оказа на върха на държавата .
25
0
 
5
 
! Отговори
Анонимен преди 3 месеца
Чистката е неотложна и много наложена.Започнете от полицаите с пенсия и заплата