Значително по-топли и приятни ще бъдат последните 3 дни от тази седмица, сочи прогнозата за времето НИМХ.
През следващото денонощие ще има разкъсана облачност, утре над Западна и Централна България - предимно значителна. Ще духа слаб, в източната половина от страната умерен вятър от юг-югозапад. Затоплянето ще продължи и минималните температури ще са предимно между минус 2 и 3 градуса, дневните в повечето райони ще са около и над 10 градуса, на места ще достигат до около 15 градуса.
Над Черноморието ще има разкъсана, предимно висока облачност. Ще духа умерен югозападен вятър. Максималните температури на въздуха ще са 10-12 градуса. Температурата на морската вода е 7-8 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала, в северните райони - до 4 бала.
Над планините облачността ще е разкъсана, предимно значителна. На отделни места ще има и слаби валежи от сняг. Ще духа умерен до силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 5 градуса, на 2000 метра - около минус 1 градуса.
В събота затоплянето ще продължи, но на много места облачността ще бъде значителна и привечер и през нощта срещу неделя на места в югозападната половина от страната ще превали дъжд, повече като количество в Рило-Родопската област, а над 1500 метра ще вали сняг. Ще духа югозападен вятър, в източната половина от страната - временно силен. Температурите ще се повишат още. В повечето райони минималните ще са между 0 и 5 градуса, в крайните северозападни все още под нулата, в Източна България - до 8-10 градуса, а дневните - между 9 и 14 градуса, на изток - до 16-17 градуса.
В неделя топлото време ще остане, като след временно спиране на валежите, до вечерта от югозапад отново ще завали дъжд. Ще остане сравнително топло, но ветровито.
От вторник ще настъпи застудяване на времето, като на места ще завали и сняг. Възможността за валежи ще остане и в следващите дни.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Скандално: Заведение не пуска клиенти в тоалетната, праща ги да ползват в съседен магазин
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
От HelpBook: Множество обяви за търговия с животни, нужен е контрол
"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 3:0 и съкрати дистанцията до върха
"Селта" подчини "Валенсия" с обрат в голово шоу
Ключова фигура напуска Гражданите след края на сезона
Драма с дузпи прати Лийдс в топ 4 на ФА Къп след 39 години
Интер, Милан и Ювентус играят в Астралия през август
Джао Синтон разби и Тръмп, за да грабне още една титла
Интер се отпуши! Писа петица на Рома и дръпна с 9 точки
От ЦСКА 1948: Мачкахме Лудогорец, но дузпата...
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 – 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация