Волейлъвовете унищожиха Холандия с 3:0 гейма

България продължава да следва Бразилия в класирането на група "А"
3 юли 2010 20:53,
38

Трудно може да се намери глагол, който точно да опише това, което българският национален отбор по волейбол сътвори с Холандия днес пред повече от 5 000 души в Двореца на културата и спорта във Варна.

Възпитаниците на Силвано Пранди показаха най-силната си игра от началото на Световната лига и покосиха с 3:0 гейма съперника си, като почти всяко наше докосване бе златно.

Първият гейм завърши при резултат 25:9 и надали новата волейболна история помни подобен резултат на ниво национални отбори в най-силния турнир.

Този път в отбора бяха възстановилият се от контузия капитан Владо Николов и отпочиналият Христо Цветанов.

И двамата обаче останаха на резервната скамейка, защото Професора бе наредил брилянтен начин състава и единствено в края на третия гейм пусна Владо за малко.

Матей Казийски и Цецо Соколов бяха като куршуми по диагоналите, Теди Салапаров както винаги бе класа в посрещането, а трябва да се отдаде и дължимото на Андрей Жеков, който определено имаше ден и даваше перфектни топки на съотборниците си.

Всичко за мача и още новини за волейбол

38
33
0

0

БГ преди 13 години
до Номер 33 : Браво.Много точно казано.Напред момчета ще ги помелим.Мачкайтеееееееееееееее!!!
32
3

2

Човека Долар преди 13 години
Аз работя на Wall Street и залагам на 0:3 и 3:2 или на 2 победи на Бразилия.Пак ще се обецпеча финансово.

5552 преди 13 години
Да са УНИЩОЖИЛИ Холандия??? По-полека със самочувствието!Иначе браво на волейболистите, победиха заслужено ! Само така и напред.
29
5

1

тодор преди 13 години
ГЛЕДАЙКИ МИНУСИТЕ НА ТАЗИ СТАТИЯ , СИ МИСЛЯ , ЧЕ КОМУНИСЧЕТАТА СА ОБЪРКАЛИ СТАТИЙТЕ НЕЩО !?!...

5

Супер скучна беше играта! По-слаби от холандците надали има, или поне вчера никак не бяха във форма. Нашите момчета изобщо не ме учудват, щото е всеизвестно, че са страшно добри, за тва и вчерашната им победа беше напълно очаквана, поне за мен. Надявам се и днес така категорично да ги бием и да ни е мирна главицата......
25
2

8

fenomen_1 преди 13 години
Явно си много *** щом ти пука за *** от футнболния , а не за героите от волейболния !
24
1

22

Бубка преди 13 години
Браво0о0о0о,момчетааааа (rock) за пореден път ни доказахте,че със сърце и желание всичко се постига :):):) МАЧКАЙТЕ напред!!!
23
1

21

Д.Каменов преди 13 години
Ура, Ура, Ура! Хайде същото упражнение и днес следобяд!
22
2

12

Donzer преди 13 години
Napravo gi smazahme...Az sam golqm fen na Voleyballa...Voleybolniq ni otbor se predstavq otli4no za razlika ot Futbolniq ni nacional.Bravo na Mom4etata..Uspeh ! Bulgari Unaci. :)

Горд Българин преди 13 години
Първо Цвети победи негърката от САЩ американската горила Уилямс,сега националите ни по волейбол смазаха Холандия.БРАВО в такива моменти съм горд,че съм българин
19
1

18

none преди 13 години
След 25:9 в първия гейм, нямаше да е зле, при вторият гейм да се беше появил отбора на Бразилия на полето, да усетят мощната ръка на българската машина.
18
40

1

neo преди 13 години
ave kakvo mi puka sa voleibolnite nazionali, sled kato nazionalnija otbor po futbol i za vtori4ni surovini ne stava !