Българка стана европейска шампионка по бадминтон

Стефани Стоева ликува с титлата на първенството за юноши и девойки
29 ное 2011 16:36, Георги Пешев
4

Българка стана за първи път европейска шампионка по бадминтон, след като Стефани Стоева ликува с титлата на първенство за юноши и девойки до 17 години в Португалия.

На финала талантливата ни състезателка, която бе поставена под номер едно в схемата, победи Джули Фин-Ипсен (Дания) с 21:11, 21:9.

Така Стоева спечели златото без загубен гейм на шампионата и е първата българка с евротитла в бадминтона.

"Очаквах, че мога да стана европейска шампионка. На самото първенство бях все едно с класа над останалите", това сподели след историческия успех 16-годишната хасковлийка.

Стефани и нейната сестра Габриела завоюваха бронзови отличия на двойки в Словения през ноември 2009 г.

Тогава двете надежди на родния бадминтон и треньора им Станимир Бойчинов бяха приети в Спортното министерство и наградени с плакети от министър Свилен Нейков, който им пожела Олимпиада.

Втората ни ракета при жените Линда Зечири остана с бронз на турнира в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 15 000 долара след - 6:21, 22:20, 15:21 от Джудит Мюлендайкс (Холандия).