Уейн Руни прати Юнайтед на върха след дербито с Ливърпул

Английският национал вкара попаденията за успеха с 2:1
Обновена: 11 фев 2012 17:42 | 11 фев 2012 17:36,
42

Английският шампион Манчестър Юнайтед постигна изключително важна победа над големия враг Ливърпул с 2:1.

Двата отбора се изправиха един срещу друг на "Олд Трафорд", а "Червените дяволи" демонстрираха страхотната си класа.

Уейн Руни реализира и двата гола за отбора на сър Алекс Фъргюсън, като попаденията паднаха в 47-ата и 50-ата минути. Попадението за гостите пък бе на Луис Суарес и падна в 80-ата минута

Българският национал Димитър Бербатов остана резерва в срещата, като вместо него в атаката на Юнайтед излязоха Руни и Уелбек.

Преди мача се очакваше Патрис Евра и Луис Суарес да си стиснат ръцете и да се помирят след расисткия скандал, в който уругваецът бе замесен преди известно време. Това обаче така и не стана.

След тази среща Юнайтед окупира първото място, макар и може би временно, с актив от 58 точки, докато Пул заема 7-ата позиция с 39 точки.

42
35
3

1

Анонимен преди 12 години
17 точки по-малко ако определени рефери не свириха в тяхна полза измислени дузпи, фалове и картони. Няма как едно първенство да е интересно когато се толерира даден отбор. Послените бяха с Челси и Ливърпул. Измислена дузпа и НЕдаден фаул и червен картон в последната минута на първото полувреме.
34
8

10

Emo преди 12 години
Мамка им черни маймуни,преди не ги мразех ама вече ги мразя...Кажете ми има ли една *** цивилизация-отговора е Не.Португалците и испанците като ги откриха те дори не бяха открили колелото и метала,представете си значи с колко десетки хиляди години им са закърнели мозъците в умствено отношение.Даже си мисля е те не са хора а нещо преходно между *** маймуни и хората,нещо като отделен клон в еволюцията.А сега като се говори за демокрация много почна да им знае работата,всичко което имат в днешно време го дължат на белите,така че да не се оплакват много маймуните.Ще им се невиди на ***,те дори и колелото сами не са открили а много знаят,тяхното място е да са роби в плантациите или най-много в клетка в зоопарка както например едно шимпанзе,поне шимпанзетата не се правят на отворени,а такива като Евра мястото му е в концлагер и да бъде разстрелян...
33
3

12

Димитър Бербатов е с основна заслуга за шампионската титла за сезон 2010/11, когато става и голмайстор на Висшата английска лига с 21 попадения! През декември 2010 г., като първи футболист от Висшата лига с 10 попадения през сезона, получава Златната обувка на банка Барклис - официален спонсор на Премиършип. През март 2011 г. получава за втори път Златната обувка на Барклис като първи играч, вкарал 20 гола през сезона.През април 2011 г. Димитър Бербатов е избран от Асоциацията на професионалните футболисти (PFA) в идеалния отбор на годината в английската Висша лига.
32
3

7

На 27 ноември 2010 г. отбелязва 5 попадения за своя отбор от седемте в мача срещу "Блекбърн". Нападателят влиза в историята на Висшата лига на Англия, след като реализираните от него пет гола са най-многото отбелязани от един футболист в рамките на един мач. По този показател Димитър Бербатов се изравнява с легендата на "Нюкасъл" Алън Шиърър, с Анди Коул и Джермейн Дефоу. На 22 януари 2011 г. Бербатов отбелязва трети за сезона хеттрик - постижение в цялата история на английския футбол само на Руд ван Нистелрой и Алън Шиърър.
31
1

9

През третия сезон си сезон в "Манчестър Юнайтед" (2010/11) Бербатов е сред водещите играчи в своя отбор и в Премиър Лийг по голове и асистенции. Той е първият футболист в историята на "Манчестър Юнайтед" от Втората световна война насам, който отбелязва хеттрик на "вечния враг" "Ливърпул" на 19 септември "червените дяволи" побеждават "мърсисайдци" с 3:2, като и трите гола са дело на Бербатов!
30
0

6

Рекордът за най-скъп трансфер на "Манчестър Юнайтед", в момента се държи от 30,75-те милиона паунда, платени за Бербатов.
29
0

4

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов е сред 50-те най-богати футболисти в света в категория "щатни заплати". 46-о място с годишна заплата от 4,8 милиона евро. Бербо взима колкото иконата на Ювентус Алекс Дел Пиеро, Андрей Аршавин, Никола Анелка и Райън Гигс.
28
0

5

Трансферът на Димитър Бербатов от Тотнъм в Манчестър Юнайтед е 20-тият най-скъп в света. Общата стойност на 20-те най-скъпи трансфера във футбола е 1.029 млрд. евро.
27
0

5

Лондон. Топ 10 на най-скъпите трансфери в Англия:1. Фернандо Торес от Ливърпул в Челси за 50 милиона паунда, януари 2011 година2. Серхио Агуеро от Атлетико Мадрид в Манчестър Сити за 38 милиона паунда, юли 2011 година3. Анди Керъл от Нюкасъл в Ливърпул за 35 милиона паунда, януари 2011 година4. Робиньо от Реал Мадрид в Манчестър Сити за 32,5 милиона паунда, септември 2008 година5. Андрий Шевченко от Милан в Челси за 30,8 милиона паунда, май 2006 година6. Димитър БЕРБАТОВ от Тотнъм в Манчестър Юнайтед за 30,75 милиона паунда, септември 2008 година7. Рио Фърдинанд от Лацио в Манчестър Юнайтед за 29,1 милиона паунда, юли 2002 година8. Хуан Себастиян Верон от Лацио в Манчестър Юнайтед за 28,1 милиона паунда, юли 20019. Един Дзеко от Волфсбург в Манчестър Сити за 27 милиона паунда, януари 2011 година10. Уейн Рууни от Евертън в Манчестър Юнайтед за 25,6 милиона паунда, август 2004 година
26
1

2

Майкъл Оуен Манчестър Юнайтед - 2009/2010 - 19 мача 592 минути 3 гола - 2010/2011 - 11 мача 228 минути 2 гола - 2011/2012 - 1 мач 79 минути 0 гола.
25
0

0

До 28 преди 12 години
Това не е показател. Ако играе само 10 мин от 200 мача и вкара на 2-та, ще е гол на 2 минути. Пропуснал си да покажеш статистиката за Оуен..... Май не ти подкрепя теорията (не че е много ясно какво искаш да кажеш...).
24
0

9

Уейн Рууни Манчестър Юнайтед 17 мача 1385 минути 13 гола - 1 гол на 107 минутиЛуиш Нани Манчестър Юнайтед 18 мача 1382 минути 6 гола - 1 гол на 231 минутиХавиер Ернандес Манчестър Юнайтед 15 мача 810 минути 6 гола - 1 гол на 135 минутиДани Уелбек Манчестър Юнайтед 12 мача 763 минути 4 гола - 1 гол на 191 минутиДимитър Бербатов Манчестър Юнайтед7 мача 250 минути 4 гола - 1 гол на 63 минути
23
3

6

емигрант преди 12 години
Радоста беше кратка ,Сити се върна на трона с убедителната си игра ! Дъртият увиснал ........изпадна в лека дрямка , пропусна смените , и нашето момче не можа да ни зарадва ! И ние като Митко имаме търпение , ще изчакаме .Късмет му желая .