Баските постигнаха историческа победа с 4:2 на германска земя
Обновена: 30 мар 2012 09:51 | 30 мар 2012 09:30, Красимир Ангелов
3
Атлетик Билбао продължава победния си ход в Лига Европа. Снимка: Reuters

Атлетик Билбао разби като гост Шалке с 4:2 в първи четвъртфинал в Лига Европа. С това баският клуб продължи да прави фурор в Европа, след като в миналия кръг отстрани Манчестър Юнайтед.

Това бе един от най-зрелищните двубой в турнира този сезон. Фернандо Йоренте откри резултата за баските, но след това домакините обърнаха развоя на мача с два гола на Раул в средата на двете полувремена.

До края на мача обаче Билбао наниза цели три гола чрез Йоренте, Оскар де Маркос и Икер Муниаин и почти си осигури класиране за полуфиналите.

В друг интересен мач от вечерта лидерът в холандското първенство Аз Алкмаар победи с 2:1 испанския Валенсия и по този начин си осигуриха минимално предимство преди реванша на "Местая".

Головете за успеха на АЗ Алкмаар вкараха Брет Холман в края на първото полувреме и Маартен Мартенс десет минути преди края на редовното време. Изключително важното попадение за гостите отбеляза Мехмет Топал в началото на втората част.