Манчестър Сити е новият шампион на Англия

"Гражданите" обърнаха КПР и победиха с 3:2 след два гола в продължението
13 май 2012 19:45,
83

Манчестър Сити спечели първата си титла от 44 години насам след невероятна драма.

"Гражданите" победиха с много мъка у дома Куинс Парк Рейнджърс с 3:2 и по този начин отборът стана новият шампион на Англия. Драмата бе пълна и до 91-ата минута Сити падаше с 1:2 в резултата, но в рамките на две минути обърна и стигна до успеха.

Пабло Сабалета откри резултата с попадение в 39-ата минута, което бе негово първо за този сезон.

Гостите обаче изравниха в 48-ата минута с гол на Джибрил Сисе, който падна след безумна грешка на Джолеън Лескът.

В 55-ата минута Джоуи Бартън получи червен картон, при това директен, заради удар без топка срещу Карлос Тевес.

Това обаче не спря гостите и те стигнаха до втори гол, който бе дело на Джейми Маки в 66-ата минута. В 92-ата Един Джеко вкара за 2:2, а минута по-късно Агуеро вкара победния гол за Сити.

След този мач Сити финишира на 1-ото място в класирането с 89 точки, докато Юнайтед завърши на втората позиция със същия брой точки, но с по-лоша голова разлика.

КПР пък постигна целта си и се спаси от изпадане, тъй като Болтън не успя да стигне до успех срещу Стоук.

83
Още по темата: Манчестър Ситититла
31
6

10

фен преди 11 години
Любител на футбола...доволен от краха на Юнайтед.Малко ме е яд ,че не пуска Бербатов и определено мисля, че на Ферг. му е вече време да се пенсионира. Дали е бил нагласен мачът? Иска ми се да не е така... Лека вечер на всички.
30
3

2

до 47 преди 11 години
Като започнеш да разбираш от футбол, пак се обади. Аман от лаици.

супер преди 11 години
много жалко как футбола се е превърнал в игра на шейховете. тея си играят с паричките ,а ние гледаме смешни мачове
26
3

4

до 41 преди 11 години
минимум още 18, нали ? А колко години трябва да се махне злобата от теб ?

3

охоооо сбирщината от свят гледам изпълзяхте ама до следващите 50 години, айде пак шампиони
23
18

5

сз преди 11 години
ман сити смешници дадоха им 1 млр.долара и оная зализана мишка манчини не знае къде се намира и трепери до 95 мин. англия за англичаните хайде ходете си по другите първенстава. на съра може да му дишате прахта само, юнайтед завинаги - англииския отбор
22
8

21

136 преди 11 години
Без съмнение има корупция в английското първенство и нагласени мачове. Две години поред Манчестър губи от последните... Съра не става за нищо Манчини за 2-3 години в английското първенство го направи за смях. Дърт издухан гей.
21
8

28

само сити преди 11 години
Браво на М. Сити, заслужават да са шампиони. А М. Юнайтед са мафиотски отбор, винаги е подкрепън от съдии, май мафиотите плащат, нали собственика им е Американец. Много се радвам, че Сити е шампион. Миналата година Арсенал направи Юнайтед шампион, защото Арсенал би Челси и днес Юнайтед разчитаха на КПР, но за малко. А нашия Димитър Б. загуби че предпочете Юнайтед, дори и да бяха станали щампиони, той нямаше да получи медал. Много жалко за гол майстор да търка пейката, но той така пожела.
20
12

19

Генчо-шейха преди 11 години
Дайте ми 1 млрд паунда и ще направя всеки английски отбор до най-долните дивизии шампион на Англия
19
17

4

Все по смешен си преди 11 години
Нямаш акъл ако си тръгнал да сравняваш тен и мен, *** и Турция на пари /икономика/ и футбол и външна политика и всичко останало, след 12-20 години ТУРЦИЯ ще е в топ 10 по икономика и влияние в света като до страни кати САЩ, Русия, Китай, Бразилия и прочие а *** ще е на дъното пълна само с ***, шанса ви е да се присуедините към Турция а това ще стане само по наше желание и то без кръв този път а с политика - ГАРАНТИРАНО ОТ ХАМЕРИКА ! ! !

до Турция Черно море преди 11 години
И като дойдоха феновете на Бешикташ - кво?!? Криха ги в А сектор маймунките...случайно някой да не ги нападне!!! хахаха
16
5

8

Представянето на МЮ във ВЛ е напълно очаквано - отбора бе напуснат миналото лято от основни играчи като най-голямата загуба бе от вратаря Ван Дер Саар, който просто организираше защитата и не допускаха големи издънки. Като добавим и контузиите на основни състезатели, положението става ясно. Сити имат по-добри играчи като единици и логичното щеше да се случи рано или късно.От друга страна аз не съм фен на Юнайтед защото играят мнооого грозен футбол. Въпреки издънките тази година, Дъфката ще ги мобилизира и следващото първенство ще бъдат отново един от лидерита за титлата. Нека никой да не си прави изводите, че Дъфката ще получи дори и упрек от собствениците - той им пълни достатъчно добре джоба като изгражда звезди и ги джитка след това за яки пари. При това доста успешно.Колкото до нашето момче - ами сам си е виновен. И‌ досега не разбрах защо му беше необходимо да ходи в този отбор, който изобщо не пасва на неговия стил. След издънената дузпа за финала на купата Дъфката го подкрепи, даде му много шансове, а причините за поставянето му на скамейката едва ли ще ги научим.
15
3

14

chicago преди 11 години
22 няма илюзии ,има факти ,най скъпо продаваното футболно първенство в света е Англииската висша лига.Честито на Сити и успех в шампионската лига.
14
26

2

До 25 преди 11 години
По мангалсака страна от *** няма на картата мизерен гнойтасал нечистоплътен *** !
13
3

23

До резака преди 11 години
*** Мюмюн скрий се в анадолската дупка от където си изпълзял анадъмно - ай сиктир писна ми от ***
12
27

2

Турция черно море преди 11 години
Само ТРАБЗОНСПОР, ще газим в Европа дано да се падне един ганьовски отбор за съперник да видите какво фенове семкаджий смешни !