Манчестър Сити е новият шампион на Англия

"Гражданите" обърнаха КПР и победиха с 3:2 след два гола в продължението
13 май 2012 19:45,
83

Манчестър Сити спечели първата си титла от 44 години насам след невероятна драма.

"Гражданите" победиха с много мъка у дома Куинс Парк Рейнджърс с 3:2 и по този начин отборът стана новият шампион на Англия. Драмата бе пълна и до 91-ата минута Сити падаше с 1:2 в резултата, но в рамките на две минути обърна и стигна до успеха.

Пабло Сабалета откри резултата с попадение в 39-ата минута, което бе негово първо за този сезон.

Гостите обаче изравниха в 48-ата минута с гол на Джибрил Сисе, който падна след безумна грешка на Джолеън Лескът.

В 55-ата минута Джоуи Бартън получи червен картон, при това директен, заради удар без топка срещу Карлос Тевес.

Това обаче не спря гостите и те стигнаха до втори гол, който бе дело на Джейми Маки в 66-ата минута. В 92-ата Един Джеко вкара за 2:2, а минута по-късно Агуеро вкара победния гол за Сити.

След този мач Сити финишира на 1-ото място в класирането с 89 точки, докато Юнайтед завърши на втората позиция със същия брой точки, но с по-лоша голова разлика.

КПР пък постигна целта си и се спаси от изпадане, тъй като Болтън не успя да стигне до успех срещу Стоук.