Илиян Мицански попари "лалетата" насред "Амстердам Арена"
Обновена: 27 май 2012 09:34 | 26 май 2012 23:04,
448
Ивелин Попов вкара първия гол за България. Снимка: Reuters

България успя да постигне доста шокираща победа с 2:1 като гост над един от големите фаворити на Евро 2012 Холандия. Двата тима се изправиха на "Амстердам Арена", а нашите момчета демонстрираха страхотен характер.

Българските национали в повечето моменти от мача бяха в ролята на отбора, който се защитаваше повече. Но въпреки това този път може да се каже, че "трикольорите" доста повече приличаха на сплотен колектив в сравнение с други мачове.

Любослав Пенев бе направил няколко промени в състава си в сравнение от предишния мач срещу Унгария и вместо Михайлов, Бандаловски, Занев, Златински и Гъргоров, на терена излязоха Колев, Й. Минев, В. Минев, Г. Миланов и Божинов.

Наставникът на холандците Берт ван Марвайк изобщо не жалеше звездите си и пусна "тежката артилерия" срещу нашите национали. На терена като титуляри излязоха Хунтелаар, Ван Перси, Ван дер Варт и Снайдер.

Холандците първи поведоха в резултата с попадение на звездата на Арсенал Робин ван Перси в 45-ата минута, но нашите изравниха след гол от дузпа в 49-ата минута, която бе реализирана от Ивелин Попов. Победното попадение падна в 93-ата минута и бе дело на Илиян Мицански.

Всичко за развоя на мача можете да видите в Gol.bg

448
309
1

20

Андрей Каменов преди 11 години
Като започна мача и като им видях състава, после резервите - че те само от водещите отбори в Европа бяха тези хора! А ние! Ние бяхме организирани и тактически добре подредени. И най-вече спокойни. Дано да се получат нещата. Винаги съм си казвал, че нашето първенство е театър и футболистите "играят" и преиграват (въртят се и вият като на заколение, когато падат от леки нарушения с/у тях - може би така ги учат, а това е ужасно), но м/у тях има кадърни и ако има малко по-сериозна дисциплина ..
308
1

20

Който е гледал мача ще си каже, че има надежда за Бразилия-2014! Толкова спокойно да си "цъкат" топката пред наказателното поле - само някой добре обигран състав може да го направи това ( и тук идва моята изненада от факта) . Харесаха ми. Крилата бяха отлични. Станислав Манолев игра отлично. Усещаше се спокойствие в играта му. Един халф, центара да завладеем и сме в Бразилия. Нападатели си има. Като има кой да им подава, те ще си вкарват.
307
0

8

до 398 преди 11 години
Е не всички сравняваме и поставяме нашите майки наравно със Софито. Ама ти щом го правиш нямам нищо против. Сигурно като ти кажат "Азис" и го асоциираш с баща ти.
306
1

5

фен преди 11 години
до 420Това имах и аз предвид , а ми напукаха минусите . Верно , че и Челси с такава тактика взе купата в ШЛ , но пак с голям късмет , а късмета винаги е до време . Като не съм гледал ,обаче мача спирам до тук .
305
3

8

София преди 11 години
Респект!.................... Тази победа не е голяма изненада,защото ние сме един от малкото отбори в света,които имат положителен баланс срещу холандците(доколкото знам) .Ако вземем "нещо" от Турция във вторник,ще повярвам,че в националният ни отбор се случва нещо добро,НО ...Но , имайки предвид слабото ни първенство,подкупното съдийство и минималния опит на Любо Пенев като треньор ,не съм оптимист за класиране на европейско,или световно в близките 10 години!