Борусия Дортмунд изпусна Ман Сити в Англия

Германците надиграха "гражданите", но мачът завърши само 1:1
Обновена: 4 окт 2012 09:58 | 3 окт 2012 23:50,
6
Марко Ройс вкара за гол за Дортмунд, но той се оказа недостатъчен за победата над Сити. Снимка: Ройтерс

Борусия Дортмунд надигра Манчестър Сити насред неговия "Етихад Стейдиъм", но трябваше да се задоволи само с равенство 1:1 в мач от втория кръг на Шампионската Лига.

Марио Гьоце на два пъти удари гредата през първото полувреме, преди Марко Ройс да открие в 60-та минута.

Точно в края обаче Ман Сити спечели дузпа, която бе реализирана от Марио Балотели.

Подробности за Манчестър Сити - Борусия Дортмунд  прочетете тук

В другия мач от "Групата на смъртта" Реал Мадрид постигна внушителна победа с 4:1 като гост на Аякс.

Кристиано Роналдо се отличи с втори пореден хеттрик, но впечатление направи добрата игра на Кака, както и зрелищния гол на Карим Бензема след задна ножица.

Това бе пета поредна победа на мадридчани над холандците, благодарение на която те оглавиха групата и подобриха настроението си преди дербито с Барселона тази неделя.

Подробности за Аякс - Реал Мадрид прочетете тук

По-рано вечерта изпадналия в криза италиански гранд Милан взе глътка въздух след важна победа с 3:2 като гост над руския Зенит.

"Росонерите" обаче трябва да благодарят за успеха на вратаря си Абиати, който спаси куп положения. Четвърт час преди края пък домакините си вкараха автогол за решителния гол.

Подробности за Зенит - Милан прочетете тук.

Важна победа спечели и английския Арсенал. "Артилеристите" проспаха първото полувреме срещу Олимпиакос и на почивката резултатът бе 1:1 след като Жервиньо откри резултата, но Митроглу изравни.

През второто полувреме обаче лондончани се активизираха и Подолски вкара втори гол, а в допълнителното време Аарън Рамзи оформи крайното 3:1

Подробности за Арсенал - Олимпиакос прочетете тук

В друг интересен мач от вечерта милионерите от ПСЖ бяха победени от Порто. Единственото попадение отбеляза Джеймс Родригес в 83-та минута.

Звездата на парижани Златан Ибрахимович не се отличи с нищо особено и не успя да спаси тима си от поражение.

Подробности за Порто - ПСЖ прочетете тук.