Челси разби Саутхямптън, Демба Ба блести с два гола

"Сините" от Лондон се класираха за четвъртия кръг за ФА Къп след победно 5:1
Обновена: 5 яну 2013 20:16 | 5 яну 2013 20:16, Георги Пешев
2
Демба Ба направи запомнящ се дебют за Челси. Снимка: Гети

Челси разби с 5:1 Саутхямптън на "Сейнт Мери" и се класира за четвъртия кръг за ФА Къп.

Домакините дръпнаха в резултата след гол на Родригез в средата на първото полувреме, но след това тотално бяха разнебитени от лондончани.

Два гола за "сините" заби новото попълнение Демба Ба, който направи запомнящ се дебют, по едно попадение добавиха още Виктор Моузес, Бранислав Иванович и резервата Франк Лампард от дузпа, негов 193-ти гол за "сините".

Челси започна отпуснато срещата и допусна попадение, но след това показа класа и заслужено е в следващия кръг на надпреварата.

Домакините от Саутхямптън пък не си повярваха, след като поведоха в резултата и допуснаха лесно да бъдат надиграни и изхвърлени от турнира.