"Жълто-черните" приземиха баварците, биха ги с 4:2 в спиращ дъха голов трилър
27 юли 2013 23:33, Друми Георгиев
3
Дортмунд свали Байерн на земята. Снимка: Ройтерс

Борусия Дортмунд надви Байерн Мюнхен с 4:2 в наелектризиращ и равностоен сблъсък за Суперкупата на Германия, който се игра на стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" взеха ранна преднина след грешката на Том Щарке, от която се възползва Марко Ройс. Секунди след това Левандовски вкара топката във вратата на противника, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Чудесни изяви до края на първата част имаше Роман Вайденфелер, който отказа Джердан Шакири от изравнителен гол. Двата тима обаче бяха оставили шоуто за второто полувреме.

Баварците изравниха след удар с глава на Ариен Робен, но после получиха два гола в рамките на една минута. Даниел ван Буйтен си вкара автогол след центриране на Гюндоган, а после самият Гюндоган навърза защитата на съперника и реализира прекрасно попадение.

Европейският клубен шампион не бе казал последната си дума и Робен намали резултата след нова асистенция на Филип Лам. Десетина минути преди края Томас Мюлер нацели гредата, а малко след това Марко Ройс реши спора с втория си гол в мача.

По този начин Борусия Дортмунд сложи край на серията си от пет поредни мача без победа над Байерн във всички турнири, печелейки четвърта суперкупа на Германия - колкото имат и баварците.