Адебайор герой при победа на Тотнъм

Нападателят вкара два гола при победата с 3:2 над Саутхямптън
Обновена: 22 дек 2013 19:30 | 22 дек 2013 19:30, Красимир Ангелов
0

Саутхямптън и Тотнъм си спретнаха драматична битка на "Сейнт Мери", при която "шпорите" победиха  "светците" с 3:2.

Домакините поведоха в резултата след гол на Адам Лалана, но гостите стигнаха до пълен обрат след попадение на Емануел Адебайор и автогол на Йос Хойвелд.

Рики Ламбърт успя да възстанови равенството за Саутхямптън, но Адебайор беше неудържим в тази среща и с нов гол донесе трите точки за отбора си.

"Светците" изиграха стратегически правилно първото полувреме и общо взето контролираха срещата до почивката, но през втората част "шпорите" се разиграха и заслужено си взеха победата и спряха пропадането.

Така Саутхямптън продължава да е девети в класирането, докато Тотнъм вече е пети.