"Червените дяволи" излъгаха Норич

Манчестър Юнайтед изигра посредствен мач, но спечели като гост след гол на Уелбек
Обновена: 28 дек 2013 20:50 | 28 дек 2013 20:47, Красимир Ангелов
0

Манчестър Юнайтед надхитри Норич и го победи с 1:0 като гост в среща от 19-ия кръг на английската Висша лига, която се състоя на стадион "Кероу Роуд".

Домакините бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но пропуснаха няколко положения за гол, като добри изяви имаше вратарят на шампионите Давид Де Хеа.

В началото на втората част влезлият като резерва Дани Уелбек вкара единствения гол в срещата след груба грешка в защитата на Норич и получилия се щастлив рикошет.

До края на срещата Норич се опита да потърси изравнителен гол, но „канарчетата” нямаха ясна идея как да превземат крепостта пред Де Хеа. Така Юнайтед изкова трите точки, без да блести с нещо особено в днешния двубой.

Победата изстреля Манчестър Юнайтед на шеста позиция в класирането, с актив от 34 пункта. Норич е 14-ти, с 19 точки на сметката си.