Вълците бият Верона 3:1, котдивоарецът с гол и асистенция
26 яну 2014 16:57, Георги Пешев
0
Снимка: Ройтерс

Рома победи Верона с 3:1 и се възползва от грешната стъпка на лидера в Серия А Ювентус. Гостите от Рим откриха в добавеното време на първата част. Разписа се Ляич след акция на Жервиньо отляво.

Второто полувреме обаче започна зле за джалоросите. Защитникът на Рома Кастан сбърка край тъчлинията, топката бе поднесена на Халфредсон и той се разписа с точен шут от двайсетина метра.

Римляните вдигнаха темпото и Жервиньо върна преднината им в 60-ата мин. Той преодоля двама съперници и се разписа с нисък шут в близкия ъгъл.

Резервата Тоти оформи крайното 1:3 с гол от пресилена дузпа в 82-ата мин. Така Вълците намалиха преднината на водача Юве на 6 т.