Серията на Реал без допуснат гол спря на 821 минути

Това бе първото получено попадение от столичани през календарната 2014 г.
3 фев 2014 14:45, Георги Пешев
0
Снимка: Ройтерс

След 821 сухи минути Реал Мадрид най-после получи гол. Снощи Ибай Гомес отбеляза впечатляващо попадение, за да донесе точка на Атлетик Билбао на „Сан Мамес” и да прекрати поредицата на столичани.

През 2014-а Кралския клуб бе запазил вратата си без попадение в 8 поредни срещи във всички турнири. Последният път, когато трябваше да вади топката от мрежата бе на 22 декември при победата над Валенсия с 3:2, когато Жереми Матьо се разписа за Прилепите в 63-ата минута.

Сухите минути са разделени почти поравно между двамата вратари – Диего Лопес и Икер Касияс, като първият е бил на вратата в 462, а вторият 365, като серията на Касияс продължава и достигна до 682 минути.

Това бе и 21-ия пореден мач, в който Реал не допусна поражение, като победите в тези срещи да 17. По този начин Карло Анчелоти подобри рекорда на Жозе Моуриньо от миналия сезон и се изравни с друг италианец – Фабио Капело, който през сезон 1996-97 също имаше подобна серия при работата си на „Сантяго Бернабеу”.