Серина Уилямс се озори на старта в Маями

Американката победи Шведова в два сета, Шарапова също продължава напред
21 мар 2014 11:33, Друми Георгиев
3
Серина игра колебливо в първия сет, но не допусна изненада. Снимка: Ройтерс

Серина Уилямс започна защитата на титлата си на турнира в Маями със сравнително трудна победа срещу Ярослава Шведова от Казахстан със 7:6 (7), 6:2.

Американката започна колебливо и бе близо да загуби първия сет, но по-голямата класа й позволи да спечели след тайбрек с 9:7. Във втория Уилямс, която е шесткратна шампионка в Маями, бе далеч по-убедителна и спечели с 6:2.

"Шведова правеше всичко в този мач. Удряше силно, удряше слабо. Аз правех малко повече грешки, отколкото трябваше и това направи мача интересен", коментира Уилямс, цитирана от БТА.

В третия кръг Серина Уилямс ще срещне французойката Каролин Гарсия, която изненадващо отстрани 27-а поставена Клара Закопалова от Чехия след 7:6 (3), 7:6 (3).

Четвъртата в схемата Мария Шарапова, която загуби на финала в Маями миналата година именно от Серина Уилямс, също стартира с победа след 6:3, 6:4 срещу японката Куруми Нара.

Италианката Флавия Пенета, която спечели турнира в Индиън Уелс миналата седмица, продължава да демонстрира добра форма и продължава напред в Маями след победа над Олга Говорцова (Беларус) с 6:3, 6:3.

Италианката играе изключително вдъхновено, след като наскоро призна за връзката си с със своя колега Фабио Фонини, който заряза българката Светле Симеонова.