Арсенал с класическа победа срещу Нюкасъл

"Артилеристите" не се затрудниха и победиха лесно "свраките" с 3:0
29 апр 2014 07:53, Красимир Ангелов
0

Арсенал не се затрудни особено и спечели класическа победа с 3:0 срещу Нюкасъл в мач от 36-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Емиратс".

Тимът на Арсен Венгер имаше пълно превъзходсво срещу съперника си през целия мач. В средата на първото полувреме Лоран Косчелни откри резултата, засичайки центриране от фаул, а точно преди почивката Месут Йозил вкара втори гол, макар и от положение на засада.

През второто полувреме германецът записа и асистенция за гола на Оливие Жиру, преди да бъде заменен.

Така "артилеристите" дръпнаха с 4 точки пред Евертън в борбата за 4-то място и имат нужда от само една победа в следващите два мача, за да си гарантират място в зона Шампионска Лига.