Съперникът му се отказа след първия сет
Обновена: 16 май 2014 16:33 | 16 май 2014 16:27,
43
Григор Димитров Снимка: Reuters

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров си направи чудесен подарък за рождения ден днес - класира се за полуфинал на турнира от сериите „Мастърс“ в Рим.

Съперникът му Томи Хаас се отказа, след като българинът спечели първия сет с 6:2 след 33 минути игра.

Още по темата
Българинът успя да пробие на два пъти подаването на съперника си. Това бе трети мач между двамата, като Димитров постигна втори успех.

Победата донесе още 360 точки на Димитров за световната ранглиста.

На полуфиналите българинът ще спори с победителя от мача между световния №1 Рафаел Надал от Испания и Анди Мъри от Великобритания.