Сити надви над Юнайтед в дербито на Манчестър

Серхио Агуеро отбеляза единственият гол в срещата
2 ное 2014 17:55,
1

Манчестър Сити удари Манчестър Юнайтед с 1:0 в градското дерби от 10-я кръг на английската Висша Лига, играно на стадион "Етихад".

"Гражданите" се възползваха от това, че повече от 50 минути играха с човек повече след червения картон на Крис Смолинг в края на първото полувреме.

Така след почивката те стигнаха до победния гол, дело на Серхио Агуеро. Преди това Сити на три път имаше сериозни претенции за дузпа, които не бяха уважени от рефера Майкъл Оливър.

С това шампионите на Англия прекъснаха добрата серия на Юнайтед, който нямаше загуба в 4 поредни мача.

След поражението тимът на Луис ван Гаал се свлече на 9-то място с 13 точки - двойно по-малко от лидера Челси и на 4 от четвъртото място. Сити от своя страна е трети на 6-точки от върха.