Безкомпромисен Челси отнесе Тотнъм

"Сините" надвиха противника с 3:0, Дрогба напомни за най-добрите си дни
Обновена: 4 дек 2014 10:05 | 4 дек 2014 10:03, Красимир Ангелов
1

Челси успя да спечели с 3:0 срещу Тотнъм в лондонското дерби от 14-ия кръг на Висшата лига, което се игра на "Стамфорд Бридж".

Така "сините" продължиха с успешното си преставяне срещу "шпорите" на свой терен във Висшата лига. Отборът на домакините вече 28 поредни мача няма загуба срещу Спърс на свой терен.

Дрогба пък напомни за най-добрите си дни, след като асистира на Азар за първия гол в 19-ата минута, а три минути след това вкара втория. Реми оформи крайния резултат в 73-ата минута. Африканецът получи шанс за титулярно място, след като Диего Коста бе наказан за този мач заради натрупани жълти картони.

Не може да не се отбележи, че Спърс започна мача далеч по-активно и дори нацели греда през първите минути, но след първия гол играта на "шпорите" не бе същата.

След този мач Челси събра 36 точки в актива си и запази дистанцията от 6 пункта пред втория Манчестър Сити.