Ман Юнайтед с трудна победа над Саутхямптън

Робин ван Перси вкара два гола за "червените дяволи"
1

С два гола на Робин ван Перси Манчестър Юнайтед измъкна трудна, но много важна победа с 2:1 като гост на Саутхямптън в последния мач от 15-я кръг на английската Висша Лига.

"Червените дяволи" вкараха практически от двете си единствени положения за гол. Ван Перси откри резултата в 11-та минута след кошмарна грешка на Ектор Фонт, а двайсетина минути преди края вкара победното попадение след центриране на Уейн Руни.

Саутхямптън успя да изравни в средата на първото полувреме за 1:1 и през целия мач бе по-активният отбор, но направи серия от пропуски.

Така тимът на Луис Ван Гаал записа 5 поредна победа и излезе на трето място в класирането. За отбора на Роналд Куман пък това бе трета поредна загуба и общо 4-ти мач без победа, което извади тима от Топ 4.