Тотнъм сензационно разгроми Челси

"Шпорите" спечелиха с 5:3, фурор направи Хари Кейн
2 яну 2015 08:58, Елка Василева
1

Тотнъм хвърли бомбата във Висшата лига, след като сензационно разгроми Челси с 5:3 на своя "Уайт Харт Лейн" в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига.

В герой за "Шпорите" се превърна Хари Кейн, който вкара два гола и изработи други два. Мачът започна добре за Челси, след като Диего Коста откри резултата в 17-ата минута.

Малко по-късно обаче Хари Кейн изравни след невероятен удар от дистанция. В самия край на полувремето Дани Роуз вкара втори гол, след като удар на Кристиан Ериксен се удари в гредата. В допълнителното време пък Кейхил фаулира Кейн в наказателното поле и изработи дузпа, реализирана от Андрос Таунзенд.

В началото на второто полувреме Хари Кейн вкара четвърти гол след нова брилянтна изява. Най-добрият играч на Челси Еден Азар намали в 61-вата минута, но Хари Кейн изработи нов гол, поднасяйки към Насер Чадли, който със силен диагонален удар преодоля Куртоа. В самия край на мача Джон Тери върна още един гол за Челси, но нямаше време за повече.

Така Тотнъм започна новата 2015-а година по перфектен начин. Освен че спечели впечатляваща победа срещу Челси, тимът на Моурисио Почетино изпревари вечния враг Арсенал на 5-о място.

Челси от своя страна пък вече не е едноличен лидер в класирането, тъй като разделя върха с Манчестър Сити с абсолютно равни показатели.