Ивет Лалова не стигна до финалите
Обновена: 8 мар 2015 20:18 | 8 мар 2015 20:15, Веселина Йорданова
2
Габриела Петрова. Снимка: БТА

Българката Габриела Петрова спечели сребърен медал в дисциплината троен скок на Европейското първенство по лека атлетика в зала в чешката столица Прага.

22-годишната Петрова завърши с 14.52 метра, които постигна в последния си шести опит.

Така тя се доближи само на 3 сантиметра от личния си рекорд от 14.55 метра, с който триумфира на Държавния шампионат на закрито в Добрич в средата на февруари.

Петрова, европейска шампионка за девойки до 23 години на открито от Тампере 2013, зае третото място след четвъртия си опит от 14.33 метра, след което подобри постижението си на 14.37 метра в петия си скок, а при последния си опит тя стигна и до второто място в крайното класиране, предаде БТА.

Така тя донесе втори медал за България на Евро 2015 в Прага след бронза на Радослава Мавродиева в тласкането на гюле от събота.

Победителка на троен скок стана действащата световна шампионка в зала от Сопот 2014 Екатерина Конева (Русия) с най-добър резултат в света за сезона от 14.69 метра. С бронза се окичи Хана Князева (Израел). Натурализираната украинка постави нов национален рекорд с 14.49 метра още в първия си опит.

Водещите български спринтрьори Ивет Лалова, Инна Ефтимова и Денис Димитров приключиха участието си на Европейското в зала в Прага на полуфиналите.

Ивет и Инна финишираха пети в своите полуфинални серии на 60 метра, съответно със 7,27 сек и 7,28 сек и не намериха място на финала.

Димитров също завърши пети в полуфинала с 6,66 сек, което е общо 11-о време от всички бягащи за финал.