С гол на Фонсека "белите" се наложиха с 1:0
Обновена: 11 апр 2015 19:33 | 11 апр 2015 19:01, Елка Василева
15
Снимка: Булфото

Славия победи с 1:0 Левски в столичното дерби от 25-ия кръг на „А” група.

Успехът за „белите” донесе Карлос Фонсека с попадение в 33-ата минута. При головата атака обаче футболистите на Стойчо Стоев имаха сериозни претенции за фаул срещу Лукаш Гикевич.

”Белите” постигнаха втора поредна победа над „сините”, след като през декември се наложиха с 3:1 отново на техния стадион. Така за първи път в историята си Славия спечели два поредни мача срещу Левски на стадиона в квартал „Овча купел”.

Левски пък не успя да вкара гол във втори пореден двубой, след като през седмицата измъкна 0:0 при гостуването си на Лудогорец в първа полуфинална битка между двата отбора за Купата на България. От своя страна Славия се реваншира за загубата с 0:1 от Марек в Дупница, дошла в 92-ата минута.

В класирането Левски остава на 7-мо място с 39 точки, а Славия е на 9-та позиция с 29 т.