Гришо мина без проблеми през поляк в Рим

Димитров игра солидно и побади Йежи Янович с 6:3, 7:6
Обновена: 11 май 2015 15:48 | 11 май 2015 15:47, Красимир Ангелов
12

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3 830 295 евро.

Поставеният под номер 10 Димитров победи на старта Йежи Янович от Полша с 6:3, 7:6(4) за 92 минути, след като не даде нито една възможност за пробив на съперника.

23-годишният хасковлия реализира единствения пробив в шестия гейм, след което без проблеми запази аванса си до края на първия сет.

Във втората част се стигна до тайбрек, в който българинът поведе с 6:3 по пътя си към успеха. Димитров пласира 22 печеливши удара и допусна само 11 непредизвикани грешки срещу цели 31 на поляка.

С победата хасковлията заработи 21580 евро и 45 точки за световната ранглиста, а във втория кръг ще срещне победителя от мача между Фабио Фонини (Италия) и Стийв Джонсън (САЩ), които играят по-късно днес.