Казахстанка не остави шансове на Цвети в Рим

Пиронкова отстъпи безславно с 5:7, 1:6 на Зарина Диас
11 май 2015 14:25, Красимир Ангелов
9

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,7 милиона долара.

Пиронкова, 47-а в световната ранглиста, загуби от Зарина Диас (Казахстан) с 5:7, 1:6 за 86 минути.

В първият сет двете си размениха няколко пробива, но след 5:5 Диас взе подаването на съперничката си и при свой сервис поведе в резултата.

21-годишната казахстанка доминираше изцяло във втората част, спечели пет поредни гейма и приключи мача със седмия си пробив. Пиронкова отпада в първия кръг на турнира в Рим за седма поредна година.