Момчетата на Пламен Константинов вече са втори в групата
Обновена: 6 юни 2015 10:25 | 6 юни 2015 10:22,
8
Снимка: архив Булфото

Националният отбор по волейбол за мъже победи Куба с 3:1 гейма като гост в мач от група С на Световната лига. Победата е втора поредна за възпитаниците на Пламен Константинов, които излязоха на второ място в класирането на групата.

В зала "Сиудад Депортива" в Хавана българите взеха инициативата още в първия гейм и след силна игра на блокада спечелиха с 25:19.

Във втория гейм играта вървеше точка за точка, а силна изяви на Николай Пенчев на сервис помогнаха на българския тим да спечели с 25:22. Кубинците успяха да останат в мача и след оспорван трети гейм спечелиха с 26:24.

Българите не позволиха обрат и в четвъртия гейм показаха, че са значително по-опитният отбор, като спечелиха с 25:23. Най-резултатен за успеха бе Тодор Скримов с 15 точки, а Николай Пенчев се отличи с 12.

Капитанът на кубинците Роландо Сепеда завърши с 26 точки. Тази нощ е вторият мач между двата отбора в Хавана, отново от 03.40 часа българско време.

Куба - България - 1:3 (19:25, 21:25, 26:24, 23:25)

Куба: Рикардо Калво 4, Роландо Сепеда 26, Хавиер Хименес 8, Османи Уриарте 14, Дариел Албо 4, Ливан Осория 3 - Йондер Гарсия-либеро (Марио Ривера 6)

България: Любомир Агонцев 4, Данаил Милушев 10, Николай Пенчев 12, Тодор Скримов 15, Теодор Тодоров 9, Виктор Йосифов 9 - Теодор Салпаров-либеро (Георги Манчев, Мирослав Градинаров 10, Станислав Петков).