Българинът победи 47-ият със 7:6(4), 7:6(5)
19 авг 2015 07:50,
11
Снимка: архив, Reuters

Първата ракета на българския тенис при мъжете Григор Димитров премина и втория кръг на силния турнир от сериите "Мастърс 1000" в Синсинати, САЩ.

Хасковлията се разправи с канадеца Васек Поспишил, 47-и в световната ранглиста, след 7:6(4), 7:6(5).

На нашето момче му върви срещу Поспишил, тъй като Гришата има успехи срещу него в Базел през миналата година и Маями по-рано през сезона. Двамата са се срещали и в квалификациите на турнира в Токио преди три години, като тогава също Гришата излиза краен победител.

Следващият му съперник обаче може би ще бъде много тежък, тъй като в третия кръг българинът може да срещне Анди Мъри стига британецът да не допусне изненада срещу Марди Фиш.

Първият сет започна отлично за българина и той достигна до пробив още в първия гейм, но радостта му не трая дълго.
Причината за това бе, че Поспишил върна пробива в шестия гейм и изравни геймовете на 3:3.

При 5:5 нашето момче имаше прекрасни шансове да стигне до нов пробив, след като водеше с 15:40 при сервис на противника, но канадецът си взе подаването.
В крайна сметка се стигна до тайбрек в който Гришата направи серия от четири поредни точки след изоставане от 3:4 и така спечели частта.

Във втория сет Гришата пропиля два шанса във втория гейм да достигне до пробив, а след това и в осмия гейм изпусна възможност да пробие подаването на противника си.

Поспишил също имаше своите шансове, след като в деветия гейм достигна до три шанса за пробив, но българинът спаси всеки един от тях. В крайна сметка се стигна до тайбрек и във втория сет, като частта завърши без пробиви.

В него Гришата взе бърз аванс от 3:0 точки след два минипробива, а до края без особени проблеми довърши противника си.