Славия изпусна Литекс в дербито на 6-ия кръг

Равенството остави Лудогорец на върха в класирането
23 авг 2015 19:58,
2

Отборите на Славия и Литекс завършиха наравно 0:0 в мач от първенството. Двубоят на стадион "Славия" бе от шестия кръг на шампионата.

Отборът на Славия бе по-активният на терена през целия мач и играчите на Иван Колев трябва повече да съжаляват за изпуснатата победа, съобщава агенция "Фокус".

В самия край на двубоя гостите от Ловеч пък пропуснаха да измъкнат победата, след като Данило Асприля удари греда.

През първата част на мача двата отбора не успяха да стигнат до сериозни опасности пред двете врати, въпреки че по-добрите положения бяха за отбора на Славия.

След почивката ситуацията на терена не се промени, като най-доброто положение за домакините бе в 68-ата минута, когато Антон Карачанаков не успя да засече топката в празната врата на Литекс след пробив на Жереми Манзоро.
В 82-ата минута добра възможност за Славия пропусна и Семерджиев.

За Литекс удар на Йонсен в 77-ата минута мина опасно край вратата на Марио Кирев.

В добавеното време на мача удар на Данило Асприля от пряк свободен удар срещна гредата на вратата на Славия.

Равенството остави тимът на Лудогорец на върха в класирането, като шампионите повеждат в подреждането сред шестия кръг.