Мъри излетя от US Open

Кевин Андерсън спечели в четири сета срещу шотландеца
0

Британецът Анди Мъри претърпя най-ранното си отпадане на турнир от Големия Шлем за последните пет години, губейки с 1:3 сета от Кевин Андерсън в четвъртия кръг на US Open.

Южноафриканецът използва по най-добрия начин своето най-голямо оръжие - силния сервис и спечели двубоя със 7:6 (5), 6:3, 6:7 (2), 7:6 (0) за 4 часа и 18 минути.Така Андерсън ще играе за първи път на четвъртфинал в турнир от Големия Шлем, където ще се изправи срещу Стан Вавринка.

Интересното е, че последното толкова ранно отпадане на Мъри в Ню Йорк беше именно от швейцарецът, когато той загуби в трети кръг през 2010 година.

Мачът между шотландецът и Андерсън премина под диктовката на бомбардировача, който спечели първия сет след оспорван тайбрек, а във втория дръпна с 5:1, за да го затвори малко след това.

Андерсън проби и в началото на третия сет, но Мъри се вдигна, влезе в поредица от три поредни партии и макар да изпусна инициативата, намали резултата с триумф в тайбрека.

Последва трети тайбрек в мача и там британецът нямаше сили да спечели дори една точка.