Две дузпи и червен картон не помогнаха на Партизан
6 окт 2015 07:38,
22
Валери Божинов. Снимка: архив, Булфото

Две дузпи и червен картон за играч на съперника не помогнаха на Партизан, който падна на свой терен от Чукарички с 0:1 в мач от сръбското първенство.

Валери Божинов също записа игрови минути, но само през първото полувреме.

На почивката Валери Божинов и неговият партньор в атаката Труич бяха сменени от младите Шапонич и Гърбич.

Именно Шапонич беше съборен в пеналта на Чукарички в 50-ата минута, но Гърбич стреля в аут от бялата точка.

В 72-ата минута Чукарички остана и с човек по-малко, след като нападателят Галвао получи втори жълт и съответно червен картон.

В 81-ата минута пак Шапонич беше съборен за втора дузпа. Този път Бабович пое отговорността да изпълни, но и той не успя да вкара и Партизан загуби с 0:1.

Партизан е едва четвърти с 20 точки и изостава с 12 от вечния си съперник и лидер Цървена звезда. Чукарички е на шестата позиция с 18 пункта.