Евертън би Ман Сити за Купата на Лигата

"Карамелите" победиха с 2:1 в първа среща от 1/2-финалите
Обновена: 7 яну 2016 08:13 | 7 яну 2016 08:02, Красимир Ангелов
0

Евертън удари с 2:1 Манчестър Сити в първа среща от 1/2-финалите за Купата на Лигата.

Попаденията за "карамелите" на "Гудисън Парк" мушнаха Рамиро Фунес Мори (45) и Ромелу Лукаку (78). Точен за "гражданите" бе Хесус Навас (76). Реваншът между двата отбора е на 27 януари на "Етихад".

Като цяло Ман Сити започна по-добре мача и направи множество пропуски през първото полувреме, но тогава "карамелите" вкараха с единственото си положение и дръпнаха в края на първата част.

Все пак гостите успяха да изравнят в средата на второто полувреме, но твърде бързо получиха нов гол и така Евертън се поздрави с победата. Това е първи успех за "карамелите" над Манчестър Сити от 2013 година.