Суарес и Меси не дадоха шанс на Атлетико

Каталунците спечелиха с 2:1 след обрат
1

Барселона продължава с отличното си представяне и този път взе скалпа на Атлетико Мадрид след 2:1 в голямото дерби от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион.

След тази среща каталунците излязоха еднолично лидери в класирането с актив от 51 точки и три повече от мадридчани.

Коке откри изненадващо за "Дюшекчиите" още в 10-ата минута, но Меси изравни в 30-ата.

Обратът стана факт в 38-ата минута след попадение на Суарес, а минута преди почивката Филипе Луиш получи директен червен картон заради много грубо влизане срещу Меси.

В 65-ата минута гостите останаха с 9 души, след като Годин извърши нарушение срещу Суарес и получи втори жълт и червен картон.