Барсeлона разкъса Валенсия на 7 парчета

Суарес вкара 4 гола, Меси с хеттрик за Купата
0

С четири гола на Луис Суарес и хеттрик Лео Меси Барселона ликвидира интригата и унищожи Валенсия със 7:0 в първи полуфинален мач за Купата на Испания, игран на стадион "Ноу Камп".

Каталунците имаха тотално превъзходство през целия двубой, а гостите останаха с човек по-малко още в края на първото полувреме, когато Шкодран Мустафи беше изгонен.

Луис Суарес откри резултата, а Лионел Меси се отчете с дежурен хеттрик четвърт час преди края, докато уругваецът го стори в 83-ата минута, за да се разпише за четвърти път малко по-късно.

Записалият две асистенции Неймар си позволи лукса да профука дузпа, която Меси му позволи да изпълни след червения картон на Мустафи.

Един от паметните моменти в мача дойде през второто полувреме, когато целият стадион бурно аплодира резервата на гостите Денис Черишев, който е причината Реал Мадрид да бъде изхвърлен от надпреварата.

Протоколният реванш между двата отбора е следващата седмица на стадион "Местая".