Бодуров и корави датчани надвиха Юнайтед

Мидтиланд победи с 2:1, българинът с цял мач за домакините
19 фев 2016 07:31, Елка Василева
3

Мидтиланд победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в първа среща от 1/16 финалите на Лига Европа и има крехък аванс преди срещата-реванш след седмица.

Първото полувреме двата отбора си размениха по едно попадение. Юнайтед успя да открие резултата чрез Мемфис Депай десетина минути преди паузата, но домакините изравниха в самия край на полувремето след удар от около 15 метра на Систо.

Втората част "вълците" бяха по-активният отбор и след няколко добри спасявания на Ромеро той капитулира в 77-ата минута, когато резервата Унуачо отбеляза с точен шут по земя.

Така черните облаци над Ван Гаал се засилват и нищо чудно в следващите дни да станем свидетели на треньорска рокада в Манчестър Юнайтед.

Българският национал Николай Бодуров, който игра цял мач, се представи много добре в официалния си дебют за Мидтиланд.