БОК определи делегацията ни за Рио 2016

Общо 51 спортисти ще представят България на Олимпиадата
2
БОК определи делегацията ни за Рио 2016
Снимка: БОК

Общото събрание на БОК утвърди българските спортисти, треньори, медицински, технически, административни лица и ръководство за включване в състава на Българската олимпийска делегация за участие в Игрите Олимпиадата в Рио де Жанейро, съобщават от БОК.

В делегацията ни към този момент има 51 спортисти в 13 вида спорт. Най-много спортисти имаме в борбата и леката атлетика – по 11.

Ето и имената на всички родни спортисти, които ще ни представят в Рио:

Бадминтон:

Линда Зечири - сингъл
Габриела Стоева - двойки
Стефани Стоева - двойки

Бокс

Станимира Петрова (51 кг)
Даниел Асенов (52 кг)
Симеон Чамов (69 кг)

Борба

Елица Янкова (48 кг)
Мими Христова (58 кг)
Тайбе Юсеин (63 кг)
Владимир Дубов (свободен стил, 57 кг)
Борислав Новачков (свободен стил, 65 кг)
Георги Иванов (свободен стил, 74 кг)  
Михаил Ганев (свободен стил, 86 кг)
Любен Илиев (свободен стил, 125 кг)
Даниел Александров (класически стил, 75 кг)
Николай Байряков (класически стил, 85 кг)
Елис Гури (класически стил, 98 кг)

Гребане

Георги Божилов - двойка скул мъже
Кристиян Василев            

Джудо

Ивайло Иванов (81 кг)
Янислав Герчев (60 кг)

Кану каяк

Мирослав Кирчев - К1 1000 м
Ангел Кодинов - С1 1000 м и 200 м

Колоездене

Стефан Христов - шосе

Лека атлетика

Ивет Лалова-Колио - 100 м, 200 м
Силвия Дънекова - 3000 м с препятствия
Мирела Демирева - висок скок
Габриела Петрова - троен скок
Милица Мирчева - маратон
Радослава Мавродиева - тласкане гюле
Георги Цонов - троен скок
Румен Димитров - троен скок
Тихомир Иванов - висок скок
Георги Иванов - тласкане гюле
Митко Ценов - 3000 м с препятствия

Модерен петобой

Димитър Кръстанов
 
Плуване

Нина Рангелова - 200 м св. стил /А норматив/ 100 м свободен стил
Венцислав Айдарски - маратон
Александър Николов - 100 м свободен стил

Спортна стрелба

Антоанета Бонева  25 м пистолет, 10 м въздушен пистолет
Антон Ризов  10 м въздушна пушка, 50 м пушка три позиции и 50 м пушка легнал
Самуил Донков 10 м въздушен пистолет, 50 м пистолет 

Тенис

Григор Димитров
Цветана Пиронкова   

Фехтовка

Панчо Пасков - сабя

Художествена гимнастика

Михаела Маевска - ансамбъл
Ренета Камберова
Любомира Казанова
Цветелина Найденова
Християна Тодорова

Невяна Владинова - индивидуално

Съставът на цялата делегация може да откриете тук


2
Още по темата: олимпиадаБОКРио 2016
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
1
0
 
0
 
! Отговори
Математик преди 5 години
14 спорта може би?