Достойно представяне: Невяна Владинова седма в Рио

Гимнастичката се представи отлично на Олимпийските игри
Обновена: 21 авг 2016 00:16 | 21 авг 2016 00:07,
32

Българката Невяна Владинова завърши на престижното седмо място на финала на индивидуалния многобой на турнира по художествена гимнастика на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Шампионката на България, която беше шеста в квалификациите, се представи много добре и на финала. Владинова изпълни със страхотно настроение и четирите си съчетания и получи оценки от 17.883 точки на обръч, 17.750 точки на топка, 18.050 точки на бухалки и 17.050 точки на лента. Единствено на лента тя направи две грешки.

Това е най-доброто класиране на индивидуална гимнастичка на България за последните три олимпиади, след като Силвия Митева беше осма в Лондон 2012, а Симона Пейчева - десета в Пекин 2008.

Шампионка стана рускинята Маргарита Мамун със 76.483 точки. Тя игра без грешки и в четирите си композиции и получи оценки над 19.000.

Мамун има седем световни титли в кариерата си, а сега стигна и до олимпийската титла.

Изненадващо на второ място остана трикратната световна шампионка Яна Кудрявцева (Русия) със 75.608 точки, която направи груба грешка на бухалки и това й коства първото място.

Бронзовото отличие завоюва Анна Ризатдинова от Украйна със 73.583 точки.

Пред Владинова са още Йон-Джае Сон (Република Корея) със 72.898 точки, Мелитина Станюта (Беларус) със 71.133 точки и Катерина Халкина (Беларус) със 70.932 точки.

Турнирът по художествена гимнастика в Рио завършва утре с финала в многобоя при ансамблите.