Италианецът вкара два гола при успеха с 3:2 над Марсилия
12 сеп 2016 10:22, Красимир Ангелов
3
Снимка: Reuters, архив

Скандалният нападател Марио Балотели направи мечтан дебют за Ница с две попадения при драматичната победа с 3:2 над гостуващия Олимпик Марсилия в южняшкото дерби от четвъртия кръг на френското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Люсиен Фавре събраха 10 точки и се изравниха с лидера Монако. Марсилци са 14-и с 4 точки.

Домакините поведоха още в седмата минута след точно изпълнена от Балотели дузпа, отсъдена за нарушение на Уилям Венкьор в пеналта срещу Жан-Мишел Сери. Гостите бързо отвърнаха и в 14-ата минута Флориан Товен изравни, след като беше изведен в добра позиция в дясно в наказателното поле от Аарон Лея.

Олимпик владееше инициативата след почивката и в 72-ата минута заслужено поведе. Батефимби Гомис вкара от дузпа, след като при бърза контраатака Буна Сар беше повален в пеналта от Венсан Козиело.

В 78-ата минута Балотели направи 2:2 с втория си гол, след като засече с глава отлично центриране от дясно на Рикардо Перейра.

Двубоят отиваше към равенство, но три минути преди края Вилан Сиприен с мощен удар от над 30 метра изненада Йоан Пеле и донесе успеха на Ница.