Моуриньо и Юнайтед видяха сметката на Сити

"Гражданите" бяха детронирани от турнира за Купата на Лигата
27 окт 2016 10:30, Красимир Ангелов
1

Манчестър Юнайтед успя да спечели голямото дерби на града срещу Манчестър Сити, след като надви "гражданите" с 1:0 в среща от 1/8-финалите на Купата на Лигата и по този начин ги детронира.

Двубоят се игра на "Олд Трафорд", а момчетата на Моуриньо заслужено стигнаха до крайния успех, след като надиграха противника в големи моменти от мача. Единственото попадение падна в 54-ата минута и бе дело на Мата, а за гола допринесе и Ибрахимович, който даде асистенцията.

Това е шести пореден мач в който отборът на Гуардиола не познава победата и определено може да се каже, че Сити е в сериозна криза.

Преди тази среща Юнайтед имаше едва 2 победи от последните си 6 мача срещу Сити за този турнир, но сега успя да се разправи с "гражданите", които обаче играха с голяма част от резервите си.

Не може обаче да не се отбележи, че Пеп Гуардиола реши да даде шанс на играчи като Мафео и Гарсия, които рядко играят, както и на наскоро възстановения Компани, който игра през първото полувреме.

Освен това силите на Агуеро, Гюндоган и Стърлинг бяха съхранени и те останаха резерви за началото на срещата.